fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Послуги ЗЕД

Замовити послугу

Зовнішньоекономічний договір – це домовленість двох або більше суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та обов’язків у зовнішньоекономічній діяльності. Саме так звучить визначення в ЗУ «Про зовнішньоекономічну діяльність». Укладення зовнішньоекономічного контракту повністю контролюється українським правом, і якщо договір в якомусь пункті не відповідає законам, його можуть визнати неправомірним і недійсним.

Виходячи із Наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України «Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)», контракт повинен складатися з:

  • Назва, номер контракту, дата і місце його підписання.
  • Преамбула (повні найменування сторін, під якими вони зареєстровані).
  • Предмет договору. Обумовлюється, який саме товар / послуга пропонується, їх характеристика, марка, сорт і т.д.
  • Кількість і якість товару. Слід зазначити, в якій одиниці виміру буде обчислюватись товар – кілограми, тонни, штуки.
  • Основні умови поставки товарів. Вид транспорту, яким буде здійснена доставка, термін транспортування або термін виконання послуги.
  • Ціна і загальна вартість договору. Визначається ціна за одиницю товару та загальна сума товарів / послуг. Ціна розраховується на момент підписання договору.
  • Умови платежів. В цьому розділі позначається валюта, в якій буде відбуватися оплата, спосіб оплати і терміни.
  • Умови прийому-здачі товару / послуг. Обумовлюються конкретні дати і місце передачі товару.
  • Пакування та маркування. Як буде упакований товар – в контейнерах, ящиках, мішках? Обумовлюються габарити вантажів, маркування на продукції.
  • Форс-мажорні обставини.
  • Санкції та рекламації.
  • Врегулювання суперечок в судовому порядку.
  • Місцезнаходження та платіжні реквізити сторін.

Це обов’язкові дані зовнішньоекономічного договору поставки, але за домовленістю в контракт можуть бути внесені і інші додаткові умови.

Початок дії

Сторони можуть самі визначити дату початку дії договору. Це може бути певне число і місяць, або набуття чинності після «отримання ліцензії, сертифікації товару» і т.д.

На що потрібно звернути увагу при складанні зовнішньоторговельного контракту поставки?

  1. Відповідно до Митного кодексу України (ст.77), потрібно пам’ятати, що документи, необхідні для зовнішньоекономічних операцій, повинні надаватися митному органу українською або іноземною мовою, поширеною в усьому світі. Якщо документи оформлені на будь-якій іншій мові, їх переклад на українську повинен бути здійснений за рахунок декларанта.
  2. Сам контракт повинен бути укладений на українській мові і мовою іншої сторони договору.
  3. Для складання договору не потрібно будь-яких дозволів державних органів або інших організацій, крім випадків, визначених законом.
  4. Є 3 умови, які в обов’язковому порядку повинні бути узгоджені сторонами: предмет договору, вартість товарів і умови платежу. Якщо хоча б один з пунктів не буде обговорений усіма сторонами, договір буде вважатися недійсним.
  5. Уникайте двозначних фраз, нечітких виразів.
  6. Чітко визначте, яка сторона буде оплачувати митне оформлення і повернення неякісного товару.

Для того, щоб договір був складений з урахуванням всіх нюансів зовнішньоекономічної угоди, ми пропонуємо послуги складання контрактів. Наші фахівці знають всі особливості оформлення, що дозволить уникнути будь-яких ризиків і фінансових втрат.

Щоб дізнатися вартість послуги, зателефонуйте за вказаними на сайті номерами. Представники нашої компанії розкажуть все більш детально і дадуть відповідь на всі питання, що у вас виникли.

 



Pin It on Pinterest

Scroll Up